Stolarka okienna – zalety i możliwości

Szczelne okna stanowią jeden z najważniejszych komponentów każdego budynku. Współcześnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która często okazuje się o wiele lepsza niż okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – wycisz pomieszczenia

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się niezwykle stylowo, a dodatkowo mają także świetne parametry techniczne. Jak podkreślają producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim poziomem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie obniża koszty ogrzewania nieruchomości. Tego typu okna doskonale wygłuszają pomieszczenia, a także nadają się do zastosowania na dużych przeszkleniach. Spotykają się także z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o postawieniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Eksperci szacują, że odpowiednio konserwowane okna mogą posłużyć w dobrym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – idealne do zabytkowych budynków

Firmy oferujące stolarkę drewnianą zapewniają współcześnie bardzo duży wachlarz asortymentu – okna harmonijkowe, rozwierane, a także wiele innych wersji, które służą wygodzie użytkowników. Co więcej, można także zdecydować się na montaż konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych lub refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. modrzew, sosnę lub gatunki mniej znane – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do zabytkowych nieruchomości i jest często stosowana w obiektach sakralnych.

Top