Zalety okien drewnianych

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o okna drewniane producent, znajdziesz na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez lata były najczęściej wybieranym rodzajem okien. Następnie były zastąpione przez te wykonane z plastiku, ale po latach znów zwracamy uwagę na ich atuty. Odpowiednio zrobione i zadbane okna drewniane mogą wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich kupno pochłonie podobną sumę. Poza tym w poszczególnych przypadkach ich wykorzystanie będzie konieczne – czasem zwyczajnie nie sposób postawić na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. Kiedy zatem powinniśmy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Z jakich surowców robi się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są tylko z niektórych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na wodę i słońce, producenci stolarki okiennej nierzadko wykorzystują drewno egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są trochę droższe, ale należy zdać sobie sprawę, że wymagają rzadszych konserwacji i łatwiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla większości osób ich mocną stroną okazuje się także to, że często wyglądają korzystniej niż te wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Okna drewniane – w których budynkach najlepiej zdadzą egzamin?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki okien z PCV – będą od nich tańsze, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są również stosowane podczas remontów zabytkowych budynków. Użycie innych materiałów będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się również dotkliwymi mandatami.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Top