Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Jesli myślisz, że w Internecie nie ma dla Ciebie internetowego kantoru, koniecznie Skieruj się tu.

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor online?

Funkcjonowanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta dniu bądź takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz autonomię w zarządzaniu kapitałem? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i ogromną autonomię w zarządzaniu swoimi funduszami. Korzystają z nich również osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby pracujące lub studiujące poza granicami Polski. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Top