Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy i samochodowy. Na skutek konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Top