Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Zobacz, gdzie zamówić sztabkę złota.

Odkładanie pieniędzy na koncie bądź zakładanie lokat nie jest dziś tak zyskowne jak pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki zapewniają zysku spowodowały, iż poszukujemy strategii, które umożliwią naszym pieniądzom dawać w przyszłości dodatkowy dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – sztabki złota.

Sztabki złota to inwestycja na długie lata

Z góry warto wyraźnie podkreślić, że inwestycja środków w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj nie ulega słabszym i silniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna oraz ekonomiczna często podbija jego cenę. Oczywiście, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak studiując jej historyczny wykres od razu daje się zobaczyć, iż z czasem ona wzrasta. Dlaczego? Od setek lat ilość tego metalu będąca w obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalna waluta, w dzisiejszych czasach jest stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, a także – nadal na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też piloty do TV) jest częstokroć nieopłacalny, skutkiem tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w najbliższych latach ta tendencja się nie odwróci.

Indywidualne złote sztabki lub combibary – co kupić?

Słysząc o inwestycji oszczędności w złote sztaby większa część osób z miejsca pomyśli, że to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki są wytwarzane w różnych rozmiarach, toteż zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są wręcz doskonałe jako upominek. Więksi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem chętnie kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, a także 1000 g. Trzeba jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie można pociąć kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę nabywamy złoto o wiele taniej. Dlatego wskazane jest nabywać złote sztabki o różnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze sztabki o wadze 1 g.

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Top