Usługa mass collect – co to jest?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie na czym polega mass collect, skieruj się w to miejsce.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie mass collect jest w rzeczywistości dość proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew pocztowy, przelew z karty lub standardowy przelew). Korzystanie z mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie eliminacją potencjalnych omyłek, jakie mogą mieć miejsce w czasie tej czynności.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i mBank) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza około 100 faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco wpływających należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Top