Wymiana euro online – dlaczego warto?

Jeśli ciekawi Cię korzystna oferta wymiany euro na pln, skieruj się na nordiqa.com.

Euro to dość młoda waluta, bowiem w formie banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów UE. Polska póki co nie spełnia wymagań, umożliwiających przystąpienie do strefy euro, co nie znaczy, że jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to oszczędzając na koncie walutowym czy też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Pożytek z wprowadzenia waluty euro w krajach będących członkami UE

Wprowadzenie euro w państwach członkowskich UE zdecydowanie ułatwiło życie większości mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Ujednolicona waluta oznacza bowiem mniejsze komplikacje z wyliczeniem potencjalnego zysku bądź kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na możliwe wahania kursów między walutami nieraz mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę poruszania się obywateli państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Obecnie potrzebna im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

W kantorze internetowym od ręki poznasz kurs euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 roku, po dziś dzień nie sprostała wszelkim kryteriom dopuszczającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już prowadzimy interesy i robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a przy okazji także szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro przez internet ze względu na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz bardzo poręczna, bo może zostać zaplanowana w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a przeliczenie waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilka sekund, a nie – jak to zazwyczaj jest przyjęte w kantorach tradycyjnych i bankach – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Top