Auto do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

Z pewnością nadzwyczaj ważnym sprawą w życiu każdego z nas jest uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Wszystko powinno być w tym dniu zapięte na ostatni guzik – nic nie może zawieść. Dzień ożenku musi być zawsze zaplanowany w najmniejszym detalu. Istotnym akcentem jego oprawy jest auto, którym oblubieńcy udadzą się do ślubu – staje się ono symbolem najwyższego statusu.

Auto do ślubu – droga na ceremonię dawniej i dziś

Współcześnie tradycją jest, aby nowożeńcy pokonali drogę na uroczystość samochodem. Wcześniej był to pojazd zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie wierzchowce. Ale wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej rumaki ustąpiły pola autom. Auto do ślubu jest elementem, który powinien być zauważony przez zgromadzonych członków rodziny i znajomych. Jednak oprócz spodziewanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest oczywiście praktycznym sposobem dotarcia na ślub. Tym bardziej teraz, kiedy to nie poruszamy się już w ramach małego terenu zamieszkania, ale często pokonujemy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – wszak obecnie droga z kościoła do sali weselnej wiedzie zazwyczaj przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowe auto czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór idealnego auta mogą mieć wpływ moda, a także indywidualne gusta. Przeważnie większość nowożeńców wybiera auta z najnowszej oferty znanych marek, takich jak Mercedes. Na rynku usług przewozowych adresowanych do nowożeńców zauważymy także auta z najnowszej oferty salonów samochodowych, jak również te retro. Młode pary często wybierają nowoczesne limuzyny w dyskretnej, nierzucającej się w oczy czarnym kolorze. Całość winna stanowić idealną harmonię, zatem wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu zapewniają nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą o nienagannych manierach. Osoba, która poprowadzi samochód jest również gwarantem powodzenia naszej ceremonii. Dlatego mile widziany jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas do urzędu, przy czym będzie dyskretny i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.

Top