Biuro rachunkowe i jego oferta

Kierowanie swoją firmą to odpowiedzialne zadanie , które wymaga uwzględnienia mnóstwa szczegółów. Przeoczenie nawet jednego z nich może zakończyć się wielkimi konsekwencjami. Wśród tych bardzo ważnych wymienić należy księgowość, więc szereg firm decyduje się na stworzenie specjalistycznego działu do spraw księgowości. Jednak dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie stanowi żadnego problemu.

Jakiego rodzaju pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące teraz na terenie naszego kraju posiadają wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową i płacową. Są w stanie reprezentować przedsiębiorstwo przed GUS, fiskusem oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykonują różnorodne sprawozdania finansowe i oferują porady księgowe. W ich ofertę wchodzi również rejestracja spółek i ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych rozszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład przez opracowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla firm podejmujących decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie działu księgowości nie jest wyjściem zbyt dobrym. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biur rachunkowych. Jest to szczególnie rekomendowane w wypadku niewielkich fundacji, firm i stowarzyszeń, ponieważ jest to zdecydowanie bardziej opłacalne wyjście, a ponad to związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Aktualnie znalezienie rzetelnego biura rachunkowego oferującego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Dane adresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Top