Czym powinien charakteryzować się hosting na WordPress?

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Drupal, Joomla!, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają kwalifikacje postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Czemu WordpPress jest niezwykle popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym bez trudności i szybko można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnimi czasy również sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw czy też zarządcom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka zmieniać design strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy bądź analizie statystyk wizyt na stronie. Trzeba podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia dużą społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również regularne aktualizacje systemu eliminujące luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać usługę hostingową na WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez limitu transferu. Trzeba zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, cyklicznie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest też możliwość zakupu i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o zrozumiały i rozsądny cennik.

Top