Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę druku 3D SLA w rozsądnej cenie.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, i DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, detali, bardzo cienkich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Druk 3D metodą FDM – wielokolorowe filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również opcja wykorzystywania filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Top