Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Szukasz korzystnej oferty profesjonalnego coachingu? Idealnie trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl.

Kompletne wykorzystanie własnych możliwości może nie być łatwe. Niekiedy przyczyną kłopotów bywają przeszkody psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego typu trudności bywają bardzo uciążliwe i praktycznie uniemożliwiają rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest wyjątkowo trudne, a nieraz wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny warto wspomóc się wiedzą zawodowców. Tym bardziej, że techniki wykorzystywane obecnie przez coachów w wielu przypadkach okazują się bardzo efektywnym narzędziem w usunięciu ograniczeń stojących na drodze do realizacji zamierzonych celów.

Sesje coachingowe. Jakie zagadnienia omawia coach?

Współpraca z coachem powinna rozpocząć się od poznania się obu stron. Aby pojawiły się zakładane rezultaty, na wstępie kluczowe jest z całą pewnością zbudowanie specyficznego rodzaju więzi oraz obopólnej ufności. W ciągu początkowych sesji – które można przeprowadzić przez telefon albo za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów internetowych – coach pozna też charakter, zamierzenia i umiejętności swojego klienta, a także omówi z nim program działania. W trakcie współpracy z reguły odbywa się kilka sesji coachingowych, trwających mniej więcej 90 minut. Ostatnie spotkanie jest natomiast sposobnością do ewaluacji działań oraz wypróbowania, na ile klient poradzi sobie z konkretnymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą poruszane podczas sesji coachingowych zależy od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być spotęgowanie jego skuteczności albo podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Profesjonalny coaching – rozszerz swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnorodnych sytuacjach. Jedną z głównych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest pragnienie pełnego zagospodarowania swojego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog może również w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, wzmacniając stopień zadowolenia, a także ucząc, jak redukować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Top