Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie opróżnianie piwnicy bądź strychu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeżeli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, boisk czy parkingów.

Top