Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najczęstsze awarie lodówek to zwłaszcza zbyt niskie temperatury, dokuczliwy hałas i nieszczelność. Co istotne, tego typu usterki niekiedy wynikają po prostu z nieodpowiedniego położenia – wówczas musimy tylko przenieść urządzenie. Kiedy jednak przyczyna usterki jest efektem eksploatacji części, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? W których sytuacjach naprawa lodówek jest trafionym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć nowy produkt?

Naprawa lodówek – kiedy się zdecydować?

Najbardziej zagrożonymi usterkami częściami lodówek są motor o sprężarka. Często ich powodem okazuje się nieprawidłowe używanie sprzętu. Do lodówki nie należy wszak wkładać potraw gorących, zaś otwierając ją musimy pamiętać o tym, by domknąć drzwiczki. Jeżeli chodzi o lodówki dla sklepów, warto zastosować siłowniki. Zbyt mała wydajność silnika wpływa także na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, iż w razie zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. Znacznie słuszniej zrobimy zlecając to fachowcom, zyskując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – ile zapłacisz?

Wydatki na naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od typu awarii. Inną stawkę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być większe. Zazwyczaj jednak cena serwisu najczęstszych usterek jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu.

Top