Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z przeróżnych powodów nie potrafimy wyrzucić. Aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, zwykle przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze. Problem jednakże w tym, że po kilku latach również te pomieszczenia stają się tak ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, elementy stolarki okiennej, stare meble czy sprzęt AGD i RTV nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, o ile zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich podług surowca, z jakiego były wykonane, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się najczęściej do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później służą do wyrobu nowych szaf, krzeseł bądź regałów.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Top