Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice? Zajrzyj w to miejsce

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze umieją właściwie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu czytelników – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, iż skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także nadmienić o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się wyłącznie cennikiem porad – nadzwyczaj niskie ceny usług często oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Top