Profesjonalna opieka nad grobem

opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Oblicze grobów zmarłych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Nie zawsze jednak mamy czas, by się nimi zająć – nawet, jeśli groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Prawdziwe problemy stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku muszą zostać zaniedbane – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje zainteresowanie

Na podobną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród klientów działających w tym sektorze firm nietrudno znaleźć także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mają siły. Firmy, których domeną jest opieka na grobami często oferują także pochodne usługi, czyli montaż ławeczek albo doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Stawki, jakie należy opłacić specjalistom opiekującym się grobami naszych najbliższych są bardzo różne. Zależą zwłaszcza od zakresu usług – gdy zlecamy tylko jednorazowe czyszczenie, wydamy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek regularnie, musimy liczyć się z kosztem nawet czterystu PLN co dwanaście miesięcy. Należy też dodać, że stawki uzależnione są również od gabarytów nagrobków, a najbardziej kosztowne okazuje się czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Dane adresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]

Top