Profesjonalna opieka nad psem – gdzie szukać

Wyjazdy służbowe, podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia czworonogowi opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę krewnych lub przyjaciół. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy funkcjonują nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych miejscowościach.

Profesjonalna opieka nad psem

W hotelu dla zwierząt nasz pupil ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem całodobowo czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma również do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka nad psami – jak przyszykować zwierzaka?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swojego pupila opiekunowi dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed kleszczami i pchłami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kocyku lub innym elemencie posłania psa, smyczy oraz zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany.

Top