Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – by poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż także zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Top