Samolotem czy busem do Belgii – jaki transport wybrać?

Belgia od kilkunastu lat plasuje się na wysokich miejscach na listach państw najczęściej odwiedzanych przez naszych Rodaków. Wyjeżdżają oni tam zarówno w celu znalezienia zatrudnienia, jak i stricte turystycznych. Miasta takie jak Brugia, Gandawa, Bruksela czy Antwerpia zachęcają do ich poznania i dla wielu z nas stają się celem urlopowych wycieczek. Polskie i belgijskie miejscowości są ze sobą dość dobrze skomunikowane. Podróżni mogą wybierać między wieloma środkami transportu. Który z nich jest najdogodniejszy – busy do Belgii, autokary czy samoloty?

Czym dojechać do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których priorytetem jest jak najkrótszy czas podróży, naturalnym wyborem będzie samolot. Lot bez przesiadek do Brukseli proponują dwa polskie lotniska – Modlin oraz Okęcie. Decydując się na to rozwiązanie, musimy niestety przygotować się na wydatek sięgające nawet 1 tys. złotych, a także na konieczność zorganizowania przejazdu z Brukseli do punktu docelowego. Niewiele więcej miast obsługują przewoźnicy autokarowi, jednak i w ich przypadku nie możemy zakładać, że zawsze zawiozą nas bezpośrednio do mniejszych miejscowości.

Komfortowe busy do Belgii

Jak poradzić sobie z tymi przeszkodami? Organizując podróż, warto wybrać na busy do Belgii. Firmy transportowe oferują przejazdy w formule door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze pasażera z jakiegokolwiek miejsca znajdującego się na trasie busa (lub w jej pobliżu), a już w Belgii odwiezie go wprost pod wskazaną lokalizację (np. do motelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są z reguły bardzo dobrze wyposażone, zapewniając pasażerom absolutną wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają m.in. klimatyzację, bezprzewodowy internet i komfortowe siedzenia.

Top