Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Nabycie samochodu to niemały wydatek – dla wielu z nas wiąże się zatem z podjęciem poważnych decyzji. Niezmiernie wysokim ryzykiem jest kupno auta używanego – uczciwość ich sprzedawców niestety w wielu przypadkach bywa na niskim poziomie, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w 100% sprawny, okazuje się mieć „ciekawą” historię i sporo usterek. Na nieszczęście nie każdy z nas jest w stanie znaleźć ewentualne wady przed realizacją transakcji. Sprawdzanie auta przed zakupem warto zatem powierzyć specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – ujawnianie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, by przekonać się, że rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest taki, jak twierdzi jego obecny właściciel. Najlepiej, jeśli auto sprawdzi wykwalifikowany, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedającym. Szczególnie ważne jest to w przypadku kupna pojazdu od pośrednika lub z komisu. Niektóre firmy, by podnieść sprzedaż, mają skłonność do zatajania informacji o różnych mankamentach i uszkodzeniach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – rejestry i kartoteki

Równie znacząca – a może nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Idzie tu szczególnie o informacje o potencjalnych wypadkach, w których brał on udział, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich jest odpłatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów gwarantują również dostęp do tej usługi – tym samym nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i ustrzeżemy się wielu innych kłopotów.

Top