Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie wszystkie odpady powinny znaleźć się w typowym koszu na odpady komunalne. Powody tych regulacji są rozmaite – niekiedy odpady są zwyczajnie zbyt duże, innym razem nie jest to zgodne z obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Możemy przetransportować je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien pracować jeden PSZOK, aczkolwiek w dużych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy mają własne auto i odpowiednią ilość niezagospodarowanego czasu. Reszta odpowiedzialnie zrobi, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz remonty – czy trzeba zamówić kontener?

W trakcie różnorodnego rodzaju prac wytwarzane są nietypowe odpady. Najczęściej są to przebudowa budynków oraz – idzie zwłaszcza o spore ilości gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie też świetnym rozwiązaniem, jeśli planujemy sprzątanie strychu – w takim przypadku pomieścimy w nim wszystkie zalegające od dawna zbutwiałe meble, niedziałające urządzenia oraz sprzęty. Roboty budowlane czy porządkowanie strychów staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności ciągłego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu powierzyć sprzątanie strychów i piwnic bądź kontenerowy wywóz odpadów?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale też kontenerowy wywóz rozmaitych śmieci, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej pojemności, który ten w okresie wskazanym w umowie napełnia zalegającymi meblami lub odpadami remontowymi. Pojemnik jest w następnej kolejności wywożony z posesji, a zebrane odpady transportowane są do miejsca, w którym zostaną legalnie przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach.

Top