To projekty budowlane muszą zawierać

Uzyskaj więcej informacji o sporządzaniu projektów budowlanych Kraków na https://joannaklusak.com/oferta/

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto jednak zdać sobie sprawę, że nie jest to proste zadanie, zaś szczególne problemy związane są z załatwieniem najróżniejszych urzędowych formalności. Najpierw powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien zostać stworzony przez architekta, zaś jego treść ustalają odpowiednie ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zachęcamy do lektury krótkiego tekstu.

Treść projektów budowlanych

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan musi zostać sporządzony na specjalnej mapie zatwierdzonej przez geodetę i zawierać rozmieszczenie istniejących i planowanych budynków oraz sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się również dane o punkcie przechowywania śmieci, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym zawierać projekty budowanych domów i często także informacje od firm dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych przypadkach niezbędne okaże się także dodanie wyników badań gleby.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż nasza budowa musi odbywać się w myśl strategii ustalonej w owym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia mogą stać się powodem jej nieodebrania.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Top