Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Usuwanie malware WordPress - więcej szczegółów o tej usłudze.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się już na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym rozpoznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Teksty na stronieinternetowej zmieniły się nie przez Ciebie? Ze witryny wychodzą wiadomości-śmieci? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To tylko parę z popularnych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku niezbędne jest błyskawiczne działanie, żeby usunąć źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców należy zlecić profesjonalistom od tego typu zadań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa zwykle wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony www?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Eliminacja wszelkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, iż podobny kazus nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy, dlatego istotne jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Top