Urządzenia do audio wycieczek – dlaczego warto?

Wycieczka po muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem, jeśli skorzystamy z audio zwiedzania. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – czy warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu mobilne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audio wycieczek łączy wysoka funkcjonalność i prosty mechanizm obsługi. Z pewnością dla sporej liczby osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie i jednoczesne odsłuchiwanie narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, jak również samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa młodzieży, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – odpowiednie dobranie treści audioprzewodnika do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

Na rynku dostępne są różne audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych kierowników muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest również dostępność treści w innych językach. Na przykład, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.

Top