Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Uszczelnianie okien - więcej szczegółów o tej usłudze

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Top