Użyteczność, dostępność, poprawność kodu – to sprawdzi audyt SEO

Na seo4.net zlecisz SEO audyt.

Pojęcie audytu – podając za internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza ewaluację przedsiębiorstwa, firmy bądź spółki pod kątem licznych aspektów, np. organizacyjnych i finansowych, jak również oszacowanie perspektyw przyszłego rozwoju. Czym, biorąc powyższe pod uwagę, jest więc audyt SEO? Jest to dogłębna analiza strony www, oceniająca przeróżne jej aspekty, jak prędkość ładowania się witryny, hierarchię nagłówków, kod strony, meta opisy i tytuły i wiele innych elementów. Nie licząc samego zestawienia błędów oraz nieprawidłowości, w szczegółowym audycie SEO muszą być zamieszczone także wytyczne co do rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod kątem zgodności ze standardami W3C, zawartości strony, użyteczności, jak również bezbłędności kodu. Co więcej sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, by wykryła ona wszelkie dysfunkcje strony oraz – co najważniejsze – zaproponowała rozwiązania, które umożliwią ich naprawę.

Oznaki, że trzeba zlecić audyt SEO

W internecie znajduje się masa stron i narzędzi, przy użyciu których błyskawicznie i za darmo wykonuje się audyt SEO witryny. Plusy takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Argumenty przeciw? Całe mnóstwo. Okrojone dema czy też darmowe narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już przyuważą pewne uchybienia na stronie, to zwykle nie wszystkie. Wiele błędów (m.in. w kodzie) dostrzec można jedynie w czasie analizy wykonanej przez człowieka, a nie oprogramowanie.

Na audyt SEO przeprowadzany przez agencję czeka się z reguły od tygodnia do ok 30 dni. Termin na dostarczenie analizy powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, że go wykona. Audyt płatny umożliwia wykrycie wszelkich najważniejszych problemów kryjących się na stronie. Jeżeli strona została postawiona na ogólnodostępnym szablonie albo na platformie typu Shoper czy Magento, to błędów do naprawienia może być mnóstwo. Gdy strona wolno się wczytuje, a na najistotniejsze dla klienta frazy wyświetla się daleko za pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to również są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie dobrym rozwiązaniem.

Jakie niedociągnięcia pokazuje SEO audyt?

Dobrze zrealizowany audyt SEO może odkryć szereg wad strony, w szczególności:

 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji na urządzenia mobilne i na komputer,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś elementów,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do witryny dla botów wyszukiwarek,
 • powody niskiej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • brak bądź źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • jakość kodu strony,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console)

.

Dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Top