W czym może pomóc profesjonalny coaching kariery?

Szukasz korzystnej oferty coachingu kariery? Doskonale trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/

Specjalistyczne doradztwo zawodowe umożliwia odkrycie swoich silnych stron i spożytkowanie skrytego potencjału. Jak pomaga coaching kariery? Czy opłaca się zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

Coaching kariery – profesjonalne przygotowanie do procesu rekrutacji

Coaching kariery odbyty z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy ledwo co rozpoczęli swoją karierę, ale też doświadczonym pracownikom, którzy przygotować się do przejścia do nowej pracy, lękają się przemian na rynku pracy albo starają się obronną ręką przetrwać reorganizację w firmie. Profesjonalny coach kariery pomaga na licznych płaszczyznach – pokazuje jak przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by zwycięsko przebrnąć rekrutację, a także jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które są przydatne w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się również wsparciem w właściwym opracowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, CV bądź portfolio osiągnięć, tak, by wzbudziły zainteresowanie u potencjalnych pracodawców, a przez to zwiększyły prawdopodobieństwo, iż kandydat zostanie dopuszczony do rozmowy. Nie bez znaczenia jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych atrybutów, który wysoko oceniają specjaliści od rekrutacji.

Coaching kariery – komu rekomendujemy z niego skorzystać?

Pragniesz prowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej tak, aby wreszcie odnieść uznanie na rynku pracy? A może zastanawiasz się czy zmienić specjalizację, lecz nie wiesz, jaka praca przyniesie Ci porządna wypłatę i równocześnie spełnienie? Coaching kariery sprawi, iż odkryjesz swoje mocne oraz słabe strony, zaczniesz wykorzystywać skryty w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Profesjonalny coach kariery wspomoże również kierowników wyższego szczebla oraz innych doświadczonych specjalistów, którzy poszukują profesjonalnego doradztwa. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do określenia potrzeb doradczych – to wtedy ustala się cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba spotkań z doradcą zawodowym pozwoli uzyskać przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Top