Współpraca z architektem nie musi być trudna

Uzyskaj pomoc architekta Kraków. Zajrzyj tu

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać przy tym z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze działania, ma niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie wybrać gotowy dokument, lecz by zyskać gwarancję, że dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z porad architekta. Z uwagi na to, iż większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, należy napisać na ten temat parę słów.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od przebiegu rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Należy też zaznajomić się z najważniejszymi przepisami na temat budowy domu – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, gdyż w razie wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ten dokument będzie brany pod rozwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej oraz okaże się niezbędny do odbioru budowy. Treść tych dokumentów ustalają właściwe przepisy.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Top