Wylatujesz na wakacje? Skorzystaj z parkingu długoterminowego

Podróż samolotem wylatującym z dalekiego miasta potrafi stać się źródłem sporych problemów. Najistotniejszym będzie na pewno sposób dotarcia na lotnisko. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy odpowiednich kursów kolejowych, zwykle jesteśmy zmuszeni dotrzeć na miejsce swoim autem. Wiąże się to niestety z potrzebą zostawienia pojazdu w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu lub wandali. W takich sytuacjach trafionym wyjściem będzie niewątpliwie wynajęcie miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się ta usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy się spodziewać?

Zamówienie stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły dla klientów tej usługi będą naprawdę proste – miejsce na parkingu możemy najczęściej zamówić przez internet. W oknie na stronie firmy należy jedynie wybrać odpowiedni termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już na nas czekało, zaś w większości przypadków przedsiębiorstwo zapewni nam też transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się ze sporymi kosztami – doba postoju to wszak wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale warto zauważyć, że kwoty są tym mniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – których opcji oczekiwać?

Najistotniejszym z plusów zaparkowania auta na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to place strzeżone – nie musimy zatem przejmować się ochroną stojącego pojazdu, który poza tym będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej świadczą również wiele usług dodatkowych, a te z pewnością ułatwią nam zaplanowanie wyjazdu – na przykład wspomniany przed chwilą transport lub możliwość załadowania akumulatora po długim parkowaniu oraz dopompowania opon. Przed podróżą zazwyczaj mamy też sposobność zważenia walizki i dzięki temu ustrzeżenia się dodatkowych kosztów.

Top