Zakładanie trawników – o czym nie zapominać?

Wykonanie trawnika na działce nie sprawi nam większych problemów – także, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się zbyt duże. Problemy z pewnością pojawią się jednak, jeżeli konieczne będzie zakładanie trawników o dużej powierzchni i zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład przed urzędowymi obiektami, w pobliżu placówek dydaktycznych albo w centrach miast. Podobne trawniki muszą bowiem doskonale wyglądać i uporać się z nawet bardzo intensywną eksploatacją. Zakładanie trawników warto zatem powierzyć profesjonalistom i zyskać pewność, iż rezultaty okażą się zadowalające. O czym więc powinniśmy pamiętać przy wyborze ekipy oferującej tego typu usługi?

Zakładanie trawników – ziarno czy darń?

Firmy oferujące zakładanie trawników stosują dwa rodzaje traw – z rolki oraz wysiewu. Oba posiadają swoje zalety i wady. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich plusy to przede wszystkim nieskomplikowany montaż (również na skarpach) oraz od razu widoczne efekty, jak również odporność na wodę oraz niskie temperatury. Trawniki z nasion są natomiast znacznie tańsze od tych z darni (dzięki czemu świetnie sprawdzają się w stosowaniu na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej angażującej pielęgnacji.

Jakiej firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych punktach wymaga dużej wiedzy oraz użycia specjalistycznych maszyn (między innymi agregatorów lub koparek) oraz materiałów. Dlatego przed tym, jak wybierzemy usługi konkretnej ekipy, staranie rozważmy wszelkie plusy i minusy. Koniecznie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej pracownicy i czy posiadają wystarczające umiejętności. Trafionym wyjściem okaże się również znalezienie opinii na temat ekipy w sieci – być może ustrzeżemy się w ten sposób niemiłych pomyłek.

Top