Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich parametrów nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Ochrania ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do składowania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, iż zbiorniki nierdzewne są także świetnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w rozlicznych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości bakteriami lub dzikimi drożdżami.

Top