Planujesz mieszkanie w nowoczesnym stylu? Rozważ narożny biokominek

Urządzasz dom i zastanawiasz się, jak uczynić je bardziej przytulnym, ale zarazem chcesz, by nowa aranżacja pomieszczenia miała nowoczesny design? Te dwie rzeczy można się pogodzić! Wystarczy w zamontować biokominek!

Czym wyróżniają się biokominki

W czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska i zanieczyszczeniu powietrza, oczywistym jest, iż nawet posiadacze domków jednorodzinnych powoli rezygnują z budowy tradycyjnych kominków opalanych drewnem lub węglem. Analogiczne, jeśli nawet nie lepsze wrażenia estetyczne dają przecież ekologiczne biokominki, które w trakcie pracy nie generują dymu. Spalane w nich biopaliwo lub wkłady żelowe dają przyjemną ciepłą barwę płomieni, która przypomina paleniska z górskich, drewnianych domków. Paleniska większości biokominków można oprócz tego udekorować włosiem metalicznym*, które w zetknięciu z ogniem świeci się jak jarzące się drewno, polerowanymi kamykami ceramicznymi w przeróżnych barwach lub polanami ceramicznymi, które wspaniale imitują takie gatunki drzew jak dąb, olcha, sosna, bądź brzoza, co zwiększa dynamikę ognia i nasila odczucie posiadania klasycznego kominka. Użycie ceramicznych ozdób ma jeszcze jeden atut – po wypaleniu się biopaliwa polana i kamienie pozostają gorące jeszcze przez jakiś czas, dzięki czemu ciepło wydzielane jest jeszcze kilkanaście minut po ugaszeniu płomienia.

Biokominek narożny – czy warto?

Oprawy biokominków wykonywane są w wielu kształtach. Bardzo popularne są biokominki narożne, cechujące się tym, że ich kształt zagina się w lewą lub prawą stronę, dzięki czemu można umieścić je na zagięciach ścian oraz kolumnach. Takie biokominki rogowe nadają się także do zabudowy – daje to olśniewający efekt aranżacyjny. Atutem biokominków narożnych jest to, że wydzielane ciepło rozprzestrzenia się jednocześnie w kliku kierunkach, efektywniej dogrzewając pomieszczenie. Zapewne przed kupnem zaczniemy się zastanawiać, czy zdecydować się biokominek narożny z szybą czy bez? Szyba w przypadku biokominków ma przeważnie wartość estetyczną, warto jednak pamiętać, iż szkło hartowane jest dość kosztownym elementem i może wywindować cenę biokominka. Poza tym osłona ognia dłużej się ogrzewa, dlatego jeśli chcemy używać biokominka narożnego jako dodatkowe źródło ciepła, wypada wybrać model bez szyby. Z kolei jeśli biokominek będzie zawieszony nisko, a mamy małe dzieci w domu, należy kupić model z szybą, która nie pozwoli pociesze sięgnąć do płomienia.

Top