Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Dalsze informacje o panelach drewnianych

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Top