Chcesz usunąć graffiti? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Znajdź środki do czyszczenia elewacji.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Z reguły przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto często hasła te zawierają treści obcesowe bądź rasistowskie. Nic zatem dziwnego, iż zarządcy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, by pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak pochłania sporo czasu i jest dosyć kosztowne. Inną opcją może być użycie środka do czyszczenia elewacji.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że środki tego typu umożliwiają mycie także bardzo chropowatych powierzchni. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę obiektu – w tym celu należy skorzystać z wałka lub szerokiego pędzla. Po godzinie preparat trzeba wypłukać wodą bądź zmyć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszelkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to głównie elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduże opakowanie środka okaże się przydatny także posiadaczom domów jednorodzinnych, sklepików czy firm. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Top