Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli szukasz okiennic wewnętrznych shutters, odwiedź tę stronę

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu domowników. Produkuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale gros z nas zapewne kojarzy je z telewizji bądź kina, gdyż te okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w krajach śródziemnomorskich.

Plusy shuttersów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować użycie energii słonecznej: w upalne miesiące ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je umieścić je na przeważającej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader luksusowy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość domu. Warto również zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci oraz właściciele zwierzaków, które poplątać dyndające linki, uznają na pewno za duży plus.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Top