Co zawierają i jak działają kremy przeciwzmarszczkowe?

Jeśli chcesz kupić kremy przeciwzmarszczkowe do cery, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl.

Również młoda cera bez mankamentów potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalne procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Głównie dotyczy to skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, pośród których wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Dlatego tak istotne jest, aby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do rodzaju skóry i wieku. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, bowiem w sprzedaży można nabyć kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Najważniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – czynnikłączący cząstki wody i tym sposobem powstrzymujący jej utratę, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kosmetyki tego rodzaju zawierają również tłuszcze nazywane ceramidami, które także przeciwdziałają utracie wody, ponieważ zapełniają przestrzenie między komórkami tkanki skórnej. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy właściwym nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niepożądane elementy, a poza tym umożliwia substancjom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dopasuj do rodzaju skóry i wieku

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z głównych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, dla którego przeznaczony jest dany kosmetyk. Przy jego doborze warto także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się pod wieloma względami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Top