Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli potrzebujesz sztylp skórzanych, odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Top