Dlaczego misie dla niemowląt to świetny pomysł na prezent?

Misie to kultowe zabawki, które są ulubionymi towarzyszami dzieci od wielu pokoleń. Myślisz o tym, jakiego rodzaju upominek sprawić malutkiemu dziecku? Zwracaj uwagę jedynie na zabawki przyjazne dla niemowląt. Miękki miś przytulak jest oczywistym wyborem, ale trzeba sprawdzić najpierw, czy wykonano go w staranny sposób.

Misie dla niemowląt – metoda hand-made

Kupując pluszaka dla małego dziecka trzeba mieć pewność, że zabawka przetrwa nawet najbardziej intensywną eksploatację – nasze pociechy często nie rozstają się ze swoimi ulubionymi przytulankami, które towarzyszą im wszędzie. Bezpieczny miś zaprojektowany dla niemowląt od szóstego miesiąca życia będzie posiadał certyfikat zgodności z unijnymi dyrektywami, które zapewnia bezpieczeństwo – to najbardziej istotne kryterium, na które należy zwrócić uwagę przy wybieraniu pluszaka. Warto też zweryfikować czy materiały, z których uszyto pokrycie małego towarzysza zabaw nie będą wywoływać alergii delikatnej skóry dziecka. Innym istotnym czynnikiem jest sposób wykończenia – ręczne uszycie zabawki jest gwarantem unikatowości każdej sztuki.

Miś przytulak – z czego zrobione są starannie wykończone przytulanki

Sprawdź to, czy pluszaka można wyprać w pralce w razie ubrudzenia – zwłaszcza, jeśli zależy Ci, aby był on najlepszym przyjacielem dziecka. Trzeba też zorientować się, czy po praniu wypełnienie pluszaka szybko wyschnie. Renomowani projektanci przytulanek korzystają z najwyższej jakości miękkich tworzyw, które mają przetrwać zarówno intensywną zabawę, jak i wielokrotne czyszczenie. Innym kluczowym detalem porządnie wykończonej zabawki są specjalnie zaprojektowane kulki znajdujące się wewnątrz, które sprawiają, że miś stabilnie stoi i dzięki temu rzadko będzie wypadać z objęć śpiącego maluszka.

Top