Jak kupować opony motocyklowe?

Kup opony motocyklowe.

Opony to niewątpliwie jeden z najważniejszych podzespołów każdego motocyklu. Tylko one w czasie jazdy dotykają nawierzchni drogi, dlatego to one mają kolosalny wpływ na osiągi, wygodę oraz bezpieczeństwo jazdy. To wystarczające powody ku temu, aby ich dobór rzetelnie przemyśleć i nie wypatrywać oszczędności poprzez kupno najtańszego ogumienia. Na co więc zwrócić uwagę, by mieć pewność, iż wybieramy opony najlepszej jakości, a równocześnie właściwie dostosowane do rodzaju motocykla, typu pokonywanych zwykle tras i naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – stosować się do wskazówek producenta pojazdu

Każdy model jednośladu ma przypisany odpowiadający mu rozmiar opon, którego nie wolno modyfikować. Chociaż w przypadku aut taka modyfikacja rozmiaru nieraz jest uzasadniona, to dla właścicieli motocykli najczęściej kończy się tragicznie. Wybierając opony do motocykli trzeba zatem precyzyjnie stosować się do wskazówek producenta jednośladu, bo korzystanie z nieodpowiedniego ogumienia może mieć negatywny wpływ na stabilność i sterowność pojazdu w czasie jazdy.

Opony motocyklowe – indeks nośności i prędkości

Wybierając opony do motocykli, pod uwagę należy wziąć też inne ich właściwości, za pomocą których dokładniej dobierzemy je do naszego stylu jazdy. Pod tym kątem nadrzędny jest indeks prędkości – wyższy wskaźnik oznacza wyższą prędkość można rozwinąć na tym modelu opon. Niemniej istotny jest także indeks nośności, który informuje o tym, jakie maksymalne obciążenie zniesie dane ogumienie.

Diagonalne, a może radialne

Podczas kupna opon do motocykla wypada zwrócić uwagę też na kontur ich osnowy, a więc na karkas. Pod tym względem wyróżniamy 2 typy opon – diagonalne oraz radialne. Diagonalne, z uwagi na nieskomplikowaną konstrukcję i nadają się zwłaszcza do jazdy w terenie. Opony radialne z kolei charakteryzują się większą sztywnością i promienistym ułożeniem osnowy, co czyni z nich najlepszy wybór do maszyn wyczynowych.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Top