Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Więcej o toczkach do jazdy konnej na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, jak również umożliwiać regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Top