Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Kup kontener KP 7

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się ogromną trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Kiedy warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym mocowania do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą także być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Top