Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

listwa podłogowa, listwa podłogowa

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Top