Materiały do druku 3D.które znajdziesz w ofercie CadXpert

Jeśli chcesz zamówić filament, koniecznie wejdź na cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do druku 3D: tworzywa termoplastyczne, żywice fotopolimerowe i wiele innych. Materiały te grupuje się na następujące rodzaje:
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnych cechach, utwardzane wiązką laserową,
– SLS – proszek poliamidowy spiekany selektywnie,
– FDM – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Dzieli się ono na dwie podkategorie: FDM do ekspresowego tworzenia prototypów z ekonomicznych termoplastów oraz FDM przemysłowe służące do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – ciekłe żywice fotopolimerowe, utwardzane przy pomocy światła UV.

Filament – nietoksyczny oraz powszechnie dostępny materiał do drukarek 3D

Filament to materiał używany do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku i materiał są stosowane do seryjnej produkcji, a także do testowania funkcjonalnego i ekspresowego prototypowania z łatwych w obróbce surowców. Jakie filamenty są przeważnie wykorzystywane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po materiały inżynieryjne (między innymi te odporne na pękanie) lub posiadające specyficzne właściwości (np. odporność na ogień) oraz proste do modelowania PLA (poliaktydy). Technologia druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom uzyskanym za pośrednictwem innych metod, czyli wtrysku i termoformowania. Istotne atuty filamentów to wysoka dostępność, atrakcyjna cena idąca w parze z wysoką jakością wydruku 3D, a także ekologiczny proces ich produkcji (czysty i jednocześnie nietoksyczny, zatem wyprodukowane tą metodą prototypy mogą być stosowane m.in. w biurach).
W ofercie firmy CadXpert w technologii FDM znajdują się filamenty:
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne.

Pozostałe materiały do druku 3D – zastosowanie fotopolimerów

Pomijając filamenty, CadXpert oferuje także inne materiały do druku 3D. W stereolitografii (innymi słowy technologii SLA) są to m.in. materiały:
– odlewnicze,
– dentystyczne,
– inżynieryjne,
– standardowe.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserem? Dość szerokie. Przede wszystkim wykorzystujemy ją w branży medycznej oraz przemyśle do druku 3D projektów koncepcyjnych i prototypów, jak również wszelakich detali wymagających gładkiej powłoki.
Z kolei dla technologii PolyJet są to m.in. materiały:
– medyczne,
– transparentne,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uważana za wszechstronną i niezmiernie precyzyjną technologię druku 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno za pomocą światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich właściwości korzysta się z nich przeważnie do sporządzania prototypów imitujących produkt końcowy, koncepcyjnych, anatomicznych oraz inżynieryjnych. Z tych fotopolimerów produkowane są również obudowy, opakowania oraz inne produkty użytkowe.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Top