Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

okiennice wewnętrzne, shuttersy w sypialni

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować również w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a równocześnie pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również komfortowe. Swoboda ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego przyciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć serial, albo jego częściowe ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma ogromny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom zimą przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Oprócz tego okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu niż w plisach firan, a ich konserwacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Top