Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Znajdź kapsułki z kawą na http://bit.ly/2SgB0ar

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do większości popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Top