Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Zamów systemy rynnowe.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak zakładanie rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – które wybrać?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – m. in z metalu lub plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania trzeba zatem przedyskutować z ekspertem.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Top