Poznaj różne rodzaje kontenerów

Zobacz, gdzie nabyć kontenery rolkowe

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także rozebrane elementy okien i drzwi – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Top