Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Najczęściej do zasłaniania okien używamy zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W wielu z nich zakupimy także wszelkie niezbędne dodatki, tj. kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, rozety czy karnisze metalowe. W jednym miejscu możemy dobrać pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na zamówienie – jakich błędów się wystrzegać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to fachowcom.

Top