Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Sprawdź, gdzie kupić środki do dezynfekcji

Na jednym cm2 powierzchni rąk może bytować nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się pasożyty, wirusy i bakterie powodujące poważne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z mięsa (głównie drobiowego), mleka oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Top